Jaunumi

 

Jurista vārds | Ekspertīzes problemātika civilprocesā

15.10.2018

Jurista vārds | Ekspertīzes problemātika civilprocesā


BDO Law jurists, advokāta palīgs Toms Bordāns uzrakstījis rakstu "Ekspertīzes problemātika civilprocesā" juridiskajam ikmēneša izdevumam Jurista vārds, kurā apskata ekspertīzes tiesisko regulējumu civilprocesā.

Civilprocesa likums paredz skaidru kārtību, kādā ir veicama ekspertīze. Tomēr tajā pašā laikā tiesa pieļauj arī dažādu ārpustiesas speciālistu atzinumu pievienošanu lietas materiāliem, kvalificējot tos kā rakstveida pierādījumus. Vēl jo vairāk – nereti tiesa vērtē ārpustiesas speciālistu atzinumus ar tādu rūpību kā tiesas procesa ceļā iegūtus eksperta atzinumus. Tā rezultātā rodas pat situācijas, ka abas puses iesniedz savus ārpustiesas ceļā iegūtos speciālistu atzinumus ar pretējiem secinājumiem, bet neprasa ekspertīzes veikšanu saskaņā ar Civilprocesa likuma regulējumu.

Ar šo rakstu autors vēlētos uzsākt diskusiju par nepieciešamību risināt problēmas, kas saistītas ar eksperta atzinuma kā pierādīšanas līdzekļa izpratni civilprocesā. Autors norādīs uz vairākām problēmām līdzšinējā izpratnē par eksperta atzinuma novērtējumu tiesu praksē un piedāvās iespējamos risinājumus. 


Lasīt vairāk

Avots: Jurista vārds 2018.gads 25.septembris nr. 39 (1045) “Ekspertīzes problemātika civilprocesā”

Lasi rakstu PDF


AizvērtBDO Law veiksmīgi pārstāvēja ALTUM tiesvedības procesā

12.10.2018

BDO Law veiksmīgi pārstāvēja ALTUM tiesvedības procesā


BDO Law pārstāvēja klientu – attīstības finanšu institūciju ALTUM lietā pret uzņēmēju, kurš iesniedza tiesā prasību pret klientu par nepatiesu, godu un cieņu aizskarošu ziņu sniegšanu. Pēc pusotra gada ilga tiesvedības procesa, sākot no pirmās un beidzot ar kasācijas instanci, BDO Law juristiem ir izdevies panākt ALTUM uzvaru. Augstākā tiesa ir noraidījusi prasītāja kasācijas sūdzību.

 


Lasīt vairāk

Iesaistītās personas: BDO Law partnere Vita Liberte un juriste Kristiāna Viļuma.


AizvērtBDO Law palīdzēja Patentes Talgo S.L.U. elektrovilcienu iepirkuma finanšu un tehnisko piedāvājumu sagatavošanā un iesniegšanā

12.10.2018

BDO Law palīdzēja Patentes Talgo S.L.U. elektrovilcienu iepirkuma finanšu un tehnisko piedāvājumu sagatavošanā un iesniegšanā


BDO Law palīdzēja klientam Patentes Talgo S.L.U., Spānijas vilcienu ražotājam, sagatavot un iesniegt finanšu un tehnisko piedāvājumu AS “Pasažieru vilciens” elektrovilcienu iepirkumam, kā arī sagatavot piegādes līgumu starp klientu un tā sadarbības partneri.

Sakarā ar cita iepirkuma dalībnieka iesniegto sūdzību par Talgo iepirkuma procesa pārkāpumiem un kvalifikācijas neatbilstību, BDO Law pārstāvēja klientu arī Iepirkumu uzraudzības birojā un panāca klienta atzīšanu par atbilstošu un kvalificētu iepirkuma konkursa dalībnieku. 


Lasīt vairāk

Darījumā iesaistītās personas: BDO partnere Vita Liberte, vecākais jurists Artūrs Surmovičs, juristu palīdze Sintija Platā.


AizvērtBDO Law palīdzēja Biznesa augstskolai Turība 100% kapitāldaļu pārdošanā

12.10.2018

BDO Law palīdzēja Biznesa augstskolai Turība 100% kapitāldaļu pārdošanā


 

Zvērinātu advokātu birojs BDO Law palīdzēja klientam - Biznesa augstskolai Turība 100% kapitāldaļu pārdošanā augstskolas Attīstības padomes priekšsēdētājam un LTRK prezidentam Aigaram Rostovskim.

BDO Law juristi veda pārrunas ar kapitāldaļu pircēju, sagatavoja līgumus un transakcijas pavadošos dokumentus. 

 


Lasīt vairāk

Darījumā iesistītās personas: BDO Law partneri Jānis Zelmenis un Vita Liberte, vecākais jurists Kaspars Freimanis.

Par darījumu medijos: BA Turības kapitāldaļu pārdošana

 


AizvērtJUSTĪCIJA: IX profesionālā konference “Juridiskie aspekti biznesā 2018”

09.10.2018

JUSTĪCIJA: IX profesionālā konference “Juridiskie aspekti biznesā 2018”


Šī gada 12.oktobrī zvērinātu advokātu birojs BDO Law un BDO Latvia sadarbībā ar Rīgas Menedžeru skolu, kā arī citiem partneriem, organizē juridisko profesionālo konferenci "Justīcija: Juridiskie aspekti biznesā 2018", kurā BDO Law vecākā juriste Anna Mandel uzstāsies ar tēmu "ASV likumdošanas aspektiem ASV ekonomisko sankciju pret Krieviju un korupcijas apkarošanas jomā – to ietekme uz biznesa vidi Latvijā."

Pasākums notiek Rīgā, LU Humanitāro un sociālo zinību centrā, Kalpaka bulvārī 4, (1.stāvs). Konferences moderators - BDO partneris un zvērināts advokāts Jānis Zelmenis un juriste Dārta Eglīte.


Lasīt vairāk

Programma un reģistrācija šeit: JUSTĪCIJA 2018


Aizvērt


Ielādēt vairāk