• Atpakaļ
 • BDO Law juristi īsteno jaunu mācību kursu RJA “Mākslas tiesības”

  Autors: Rolands Žīgurs - 06.03.2017

  Rīgas Juridiskās augstskolas (RJA) bakalaura programmas studentiem pirmo reizi tiek piedāvāts jauns studiju kurss “Mākslas tiesības”, kura mērķis ir iepazīstināt studentus ar mākslas tiesību vēsturi un identificēt dažādus juridiskos riskus un problēmas mākslas jomā. Studiju kursu vadīs zvērinātu advokātu biroja “BDO Law” juristi Rolands Žīgurs un Kristiāna Viļuma.


  Kursa “Mākslas tiesības” mērķis ir veicināt studentu izpratni par saikni starp mākslas dažādajām izpausmēm, to tirgu un tiesībām. Kursa ietvaros tiks praktiski apskatītas mūsdienu juridiskās problēmas saistībā ar laikmetīgo mākslu, mākslas saglabāšanu, autortiesībām, mākslas darbu pārdošanu un viltošanas gadījumiem.

  “BDO Law” galvenā partnere Vita Liberte komentē, ka jaunās studiju programmas izstrāde ir lieliska iespēja studentiem mācīties no nozares profesionāļiem un iegūt padziļinātas zināšanas tādā tiesību jomā, kas Latvijā līdz šim nav plaši apskatīta.

  RJA bakalaura programmu direktore Inese Druviete ir gandarīta par to, ka Rīgas Juridiskā augstskola papildina savu bakalaura programmu ar vēl vienu Latvijā pagaidām mazpazīstamu, tomēr ļoti vērtīgu tiesību disciplīnu, tādējādi palielinot studentu zināšanas un nākotnes izredzes darba tirgū. Druviete uzsver arī profesionāļu iesaistes RJA darbā nozīmi - svarīgi, ka praktizējoši juristi tiek mudināti iesaistīties jaunās paaudzes izglītošanā. “Augsti novērtējam “BDO Law” iesaisti, jo studentiem ārkārtīgi nozīmīgi klausīties lekcijas no nozares profesionāļiem, kuri pašlaik praktiski darbojas tieslietās Latvijas un starptautiskā mērogā. Vieslektori ir praktiski strādājuši lietās, kas saistītas ar mākslas darbu atgūšanu, kā arī to pārdošanas un iegādāšanās jautājumiem. Šīs zināšanas un iemaņas ir būtiski nodot tālāk topošajiem juristiem.”

  Rīgas Juridiskajā augstskolā studiju kurss “Art Law” tiks īstenots no 6. marta, tas sastāv no 15 lekcijām.